• METODA DELIKATNA
    I BEZPIECZNA DLA KAŻDEGO  • SZYBKI POWRÓT
    DO RÓWNOWAGI  • NATURALNA DROGA
    DO ZDROWIA

Zabieg

Zabieg trwa ok. 30 – 45 min. Jest przyjemny i relaksujący. Wiele osób zasypia podczas zabiegu, co jest dowodem na rozluźnienie się i odprężenie, a także na aktywowanie autonomicznego układu przywspółczulnego, odpowiedzialnego za procesy regeneracji.

Terapeuta nie wykonuje żadnych siłowych manipulacji, naciągania, czy nastawiania, a jedynie delikatne „przerolowania” struktur powięziowo- mięśniowych, czy ścięgien. Jest to bezbolesne i najczęściej odbierane jako przyjemne.

Zabieg składa się z sekwencji takich delikatnych ruchów, pomiędzy którymi następują krótkie przerwy. Są one niezbędne, by organizm przyswoił otrzymane bodźce i uruchomił, bądź zintensyfikował procesy samoleczenia.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem. Jest to bardzo ważne, ponieważ Technika Bowena jest metodą odnoszącą się do całego organizmu. Nasze ciało to zintegrowany system, gdzie wszystko jest ściśle ze sobą powiązane, a jedno schorzenie, czy dysfunkcja, pociąga za sobą kolejne.

Rodzaj wykonywanych procedur ( ruchów) jest dobierany dla każdego indywidualnie, zależnie od jego potrzeb i historii choroby.

Zabieg można wykonywać na gołym ciele lub przez cienką odzież bawełnianą. Jest w obu przypadkach jednakowo skuteczny.

Kolejne zabiegi wykonuje się w odstępach 5 -10 dni.  Ta przerwa jest konieczna i niezbędna. W tym czasie organizm dokonuje zainicjowanych zabiegiem, pożądanych zmian.

Terapeuta Techniki Bowena nie stawia diagnozy, nie przepisuje leków i nie zmienia ich dawkowania.

 Przyjąłem do wiadomości i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej (www.metodabowena.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.