• METODA DELIKATNA
    I BEZPIECZNA DLA KAŻDEGO  • SZYBKI POWRÓT
    DO RÓWNOWAGI  • NATURALNA DROGA
    DO ZDROWIA

Dla niemowląt

 

 

KOLKA  to uciążliwa i jedna z najczęstszych dolegliwości u niemowlaka.

 

Objawia się napadowym, nawracającym płaczem i niepokojem, który nie ustępuje pod wpływem żadnych interwencji. Ataki kolki zaczynają się około 2 tygodnia i zwykle ustają w 3 - 4 miesiącu życia. Jej przyczyna nie jest znana. Powodów upatruje się w niedojrzałości układu pokarmowego, ale także układu nerwowego, zaburzeniach sensorycznych, czyli sposobie przetwarzania i odczuwania różnych bodźców środowiskowych przez dziecko. 

Jedno jest pewne - maluch cierpi, a wraz z nim zestresowani rodzice, którzy nie potrafią pomóc.

W przypadku kolki niezwykle skuteczna jest metoda Bowena.

Krótki zabieg Techniką Bowena skutkuje prawie natychmiastowym ukojeniem płaczu. Następnie dziecko wyraźnie się odpręża i najczęściej głęboko zasypia.

Technika Bowena przynosi szybką ulgę w momencie wystąpienia kolki, a regularnie stosowana powoduje, że ataki zdarzają się coraz rzadziej lub po kilku zabiegach całkowicie ustają.

Metoda Bowena jest w 100% bezpieczna dla dziecka i pozytywnie wpływa na jego rozwój.

W przypadku niemowląt i małych dzieci, komunikacja jest znacznie ograniczona. Niemowlak nie powie i nie pokaże, gdzie go boli i co mu dokucza. Stosując metodę  Bowena, nie ma to, aż tak wielkiego znaczenia, gdyż działanie tej metody jest ogólnoustrojowe.  Zabiegi skierowane są do całego organizmu przywracając w nim harmonię i równowagę biologiczną.

Technikę Bowena można z równie dobrym skutkiem stosować w przypadku innych dolegliwości i niedomagań dziecka: problemów z bioderkami ( bardzo szybkie efekty), infekcji, alergii, niesymetrycznych napięć mięśniowych oraz jakichkolwiek innych problemów. Zabiegi są bardzo delikatne, nieinwazyjne i w jak najbardziej naturalny sposób wspierają organizm dziecka w powrocie do zdrowia i w rozwoju.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej (www.metodabowena.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.