• METODA DELIKATNA
    I BEZPIECZNA DLA KAŻDEGO  • SZYBKI POWRÓT
    DO RÓWNOWAGI  • NATURALNA DROGA
    DO ZDROWIA

Dla kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety.

To nie tylko radość i oczekiwanie na dziecko, ale też ogromne zmiany w organizmie. Zmiany, które często powodują różne dolegliwości. 

Wszyscy wiedzą, że w tym czasie kobieta powinna dbać o siebie, zdrowo się odżywiać, odpoczywać, nie denerwować się.  Ale niestety wciąż jeszcze jest niewielka świadomość, że można wspomóc organizm kobiety w tym trudnym czasie. 

Zabiegi metodą Bowena pomagają w wielu typowych dolegliwościach ciążowych. Sprawdzają się już w pierwszych miesiącach, kiedy dzięki nim można złagodzić uciążliwe nudności.

Ponieważ Technika Bowena równoważy układ nerwowy ( aktywuje część przywspółczulną ), efektem jest odprężenie, lepszy sen, co pozytywnie wpływa to na samopoczucie kobiety i jej stan emocjonalny.

Wraz z rozwojem płodu zmienia się położenie środka ciężkości ciała, pogłębia się lordoza lędźwiowa, rosnąca macica uciska na narządy i naczynia krwionośne w jamie brzysznej. To wszystko jest naturalne i fizjologiczne, ale często daje różne nieprzyjemne dolegliwości. 

Najbardziej powszechne to bóle krzyżowe, ale także zaparcia czy hemoroidy.

Tu również metoda Bowena daje ulgę i poprawia komfort. "Ruchy Bowena " pobudzają rozluźnienie napiętych mięśni. Rozluźniają przeponę, co skutkuje pogłębieniem oddechu i tym samym lepszym natlenieniem.Korzyści zdrowotne odnosi przyszła mama i rozwijające się w niej dziecko.

U kobiet cierpiących na bóle krzyża, można przynieść natychmiastową ulgę, stosując tzw."procedurę krzyża" . W tym przypadku wykonuje się ją w razie potrzeby, gdy ból utrudnia funkcjonowanie. Nie przestrzega się tu zasady 5-10 dniowej przerwy między zabiegami.

Warto podkreślić, że Technika Bowena jest pomocna nie tylko w dolegliwościach związanych z ciążą. Przecież niejednokrotnie kobiety w tym okresie,borykają się z różnymi innymi dolegliwościami, a nie wszystkie formy leczenia mogą być zastosowane. Metodą Bowena nie ma takich ograniczeń i zawsze można przy jej pomocy wspomóc swój organizm.

 

 

 Przyjąłem do wiadomości i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej (www.metodabowena.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.